Faq

Co mam zrobić, jeśli na liście podanych usterek nie znalazłem tej, która wystąpiła w moim sprzęcie?

Zachęcamy do kontaktu z nami. Zarówno nr telefonu, jak i adres e-mailowy znajduje się w zakładce Kontakt.

Czy mam gwarancję, że w transporcie nie powstaną dodatkowe uszkodzenia sprzętu?

Sprzęt od momentu przejęcia go przez kuriera jest ubezpieczony.

Niestety – nie możemy zagwarantować, że nie zostanie uszkodzony – bezpieczeństwo transportu zależy zarówno od kurierów, jak i od sposobu zapakowania sprzętu.

Czy mogę dostarczyć i odebrać sprzęt osobiście?

Tak. Zapraszamy do siedziby naszej firmy, której adres znajduje się na naszej stronie w zakładce Kontakt.

Czy możliwe jest dokonanie płatności za wykonaną przez was usługę kurierowi?

Tak, wystarczy wówczas wybrać opcję za pobraniem.

Czy możliwe jest wysłanie sprzętu do nas przez pocztę lub kurierem?

Tak. Naprawiamy sprzęt także wysyłkowo.

Czy możliwy jest odbiór sprzętu przez was poza terenem Kielc?

Tak. Jeżeli jest taka konieczność możemy sprzęt odebrać od Klienta osobiście. Jednakże trzeba rozważyć czy koszt naszego dojazdu będzie tańszy od kuriera.

Czy możliwy jest odbiór sprzętu przez was?

Tak. Na terenie Kielc możemy sprzęt odebrać u Klienta.

Czy muszę zapłacić za diagnozę mojego sprzętu?

Nie pobieramy opłaty tylko w sytuacji gdy klient osobiście będzie z urządzeniem w zakładzie i usterka od razu jest widoczna i z góry wiadomo, że nie opłaca się klientowi urządzenia naprawiać.

Natomiast jeżeli sprzęt można zdiagnozować tylko po rozebraniu, sprawdzeniu płyty , gdy jest konieczność lutowania i ingerencji w jego oprogramowanie diagnoza jest płatna w chwili gdy klient rezygnuje z naprawy. W wypadku gdy klient decyduje się na naprawę koszt diagnozy wliczony jest w cenę naprawy.

 

Czy na pewno nie zapłacę więcej niż oszacowaliście?

Cena naprawy będzie identyczna z podaną, o ile zakres naprawy nie będzie wykraczał poza to, co znalazło się w zgłoszeniu.

Czy na wasze usługi otrzymam gwarancję?

Oczywiście, że udzielamy gwarancji na naprawioną przez nas usterkę. Okres gwarancji jest uzależniony od charakteru usterki. Wyjątek stanowią urządzenia „po zalaniu” (np. płyty głównej urządzenia), na takie naprawy nie udzielamy gwarancji, ale o tym Klient jest informowany przed wykonaniem naprawy.

Czy naprawiacie urządzenia na gwarancji?

Jeśli urządzenie jest na gwarancji – sugerujemy odesłanie go do serwisu gwarancyjnego producenta. Możemy wykonać naprawę, ale Klient musi się pogodzić z utratą gwarancji producenta, jeśli sprzęt będzie przez nas rozkręcany (jeśli będą naruszone plomby gwarancyjne).

My specjalizujemy się w naprawach pogwarancyjnych, czyli naprawach wykonywanych po wygaśnięciu gwarancji.

Czy poniosę jakieś koszty, jeśli nie udało się wam naprawić usterki?

Każdą usterkę jesteśmy w stanie usunąć. Może się jednak zdarzyć, że Klient zgłosił jedną usterkę, a to dwie lub więcej są winne kłopotom z danym urządzeniem. Skontaktujemy się wówczas i przedstawimy wycenę naprawy. Jeśli wycena nie będzie satysfakcjonująca dla Klienta, pobieramy opłatę w wysokości 50zł (netto) celem pokrycia kosztów amortyzacji topników, cyny, narzędzi, kosztów odesłania urządzenia i pracy pracownika.

Czy świadczycie usługi u Klienta?

Tak, jeżeli jest to tylko możliwe lub wręcz niezbędne w celu naprawy (np. konfiguracja WiFi) …

Czy w szacowanej cenie naprawy zawierają się koszty transportu ?

Nie. Chyba, że w wycenie jest to wyraźnie ujęte.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Oczywiście. Wystawiamy faktury VAT lub paragon.

Czy za naprawę muszę płacić z góry ?
Nie. Rozliczenie następuje dopiero dopiero po potwierdzeniu przez nas zakończenia usługi.
Dlaczego w wycenie naprawy usterki czasem podana jest konkretna kwota, a czasem zakres cenowy?

Konkretna cena zostaje podana wówczas, gdy zgłoszona zostaje typowa usterka.

Z zakresem cenowym spotkać się można wówczas, gdy uszkodzenie jest bardziej złożone i wymaga dokładnej diagnozy w siedzibie naszej firmy. Wówczas gwarantujemy, że maksymalna cena z podanego zakresu nie zostanie przekroczona. W innych przypadkach koszt naprawy jest zawsze uzgadniany z Klientem przed dokonaniem naprawy.

Dlaczego właśnie u was mam naprawiać sprzęt?

Bo potrafimy skutecznie naprawić wiele usterek w większości sprzętów.

Tego pytania nie powinieneś drogi Kliencie w ogóle zadawać, bo dla nas oczywistym jest, że to czego używają Klienci jest dla Nich wartościowe i wręcz niezbędne. Dlatego nie ukrywamy się… można zobaczyć jak pracujemy na naszym kanale YouTube a także w galerii zdjęć.

Dla nas cenni są wszyscy Klienci, zwłaszcza tacy, którzy przychodzą do nas z każdą usterką i różnym sprzętem.

Zależy nam na satysfakcji Klienta, gdyż tylko zadowolony Klient  poleci usługi naszego serwisu Swoim Znajomym.

Ile czasu potrwa naprawa mojego sprzętu?

Jeśli zgłaszana przez Klienta usterka należy do tych najczęstszych lub cena naprawy zostaje finalnie wyceniona na poziomie kwoty minimalnej (kwota „od”), sprzęt zostanie naprawiony w terminie do 14dni roboczych po otrzymaniu urządzenia. Jeśli usterka jest złożona, kontaktujemy się z Klientem i przedstawiamy konkretną wycenę i czas naprawy. W niektórych przypadkach naprawa może trwać do 21 dni roboczych np. z powodu chwilowego braku części zamiennych, o czym oczywiście informujemy.  Od Klienta zależy ostateczna akceptacja zlecenia. Zawsze dokładamy starań, aby naprawić urządzenie jak najszybciej.

Ile trwa diagnoza sprzętu i czy zawsze ją przeprowadzacie?

Jeśli usterka jest oczywista (np. wyrwane złącze USB czy gniazdo ładowania), nie jest konieczne przeprowadzanie diagnozy – w takiej sytuacji do naprawy urządzenia przystępujemy natychmiast. Inaczej sprawa wygląda, jeśli objawy nie są charakterystyczne (np. laptop nie włącza się). Wówczas musimy przeprowadzić diagnostykę i dokładnie sprawdzić, co jest ich przyczyną. Diagnoza w naszym serwisie przeprowadzana jest zazwyczaj w 2 dni robocze licząc od otrzymania urządzenia.

Jak mam przygotować przesyłkę z urządzeniem do naprawy?

Najlepiej przed wysyłką zadzwonić lub napisać do nas, wtedy ustalimy szczegóły zlecenia i niezbędne akcesoria do wysłania razem z urządzeniem (np. usterka związana z ładowaniem konieczne dołączenie ładowarki (zasilacza) do wysyłanego urządzenia). Sprzęt musi być tak zapakowany by podczas transportu nie uległ uszkodzeniu, najlepiej w oryginalnym opakowaniu włożonym w dodatkowe pudło. Należy pamiętać o tym, że sprzęt źle zapakowany może ulec uszkodzeniu w transporcie.

W większości przypadków nie są nam potrzebne akcesoria do Twojego urządzenia.

Jak mogę zgłosić naprawę?

Wystarczy kliknąć przycisk “Zgłoś naprawę”, wypełnić formularz oraz wysłać zgłoszenie. W ciągu kilku godzin skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Inne opcje to droga telefoniczna, emailowa lub osobiście w punkcie, wszystkie niezbędne dane w zakładce Kontakt.

Kiedy odeślecie moje urządzenie?

Urządzenie odeślemy w tym samym dniu, w którym je naprawimy. Wyjątkiem jest sytuacja, w której naprawa usterki wymaga wydłużonych testów obciążeniowych. Wówczas urządzenie zostanie wysłane najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Moje urządzenie zaginęło w drodze do mnie! Co teraz?

Jeżeli Klient korzystał z kuriera wysłanego przez nasz serwis – proces reklamacji jest po stronie naszej firmy. Wystarczy, że Klient zgłosi zaginięcie, a my zajmiemy się resztą. Po rozpatrzeniu przez firmę kurierską naszej reklamacji, poinformujemy Klienta o jej wyniku. Jeżeli Klient wysłał sprzęt za pośrednictwem Poczty Polskiej lub innej firmy kurierskiej, wówczas tylko Klient może dochodzić swoich praw i złożyć reklamację.

Nie jestem pewien, czy dobrze określiłem usterkę. Czy zostanę obciążony karą?

Jeśli podczas diagnozy okaże się, że usterka jest inna, niż ta wskazana przez Klienta, kontaktujemy się z Klientem. Jeżeli koszt naprawy będzie mniejszy niż ten, który został przedstawiony przy przyjęciu do naprawy, dokonamy naprawy w niższej cenie. Jeśli zaś będzie wyższy – Klient otrzyma możliwość rezygnacji z naprawy. Jeśli zrezygnuje, odeślemy urządzenie do Klienta pobierając jedynie opłatę w wysokości 50zł (netto) na pokrycie kosztów amortyzacji narzędzi, topników, czasu pracy pracownika no i kosztów odesłania urządzenia..

Urządzenie do mnie dotarło, ale ma uszkodzenia powstałe w transporcie! Co robić?

To ważne, aby Klient zawartość przesyłki sprawdził w obecności kuriera. Jeśli stwierdzone są uszkodzenia lub brak jakichś elementów – należy spisać z kurierem protokół szkody, a następnie niezwłocznie poinformować nas o zaistniałej sytuacji (dane znajdują się w zakładce Kontakt). Jeśli Klient ma taką możliwość – należy sfotografować urządzenie wraz z uwzględnieniem szkód oraz sposób zapakowania przesyłki. Przyspieszy to proces dochodzenia odszkodowania. UWAGA! Podstawą wszczęcia procesu odszkodowania jest protokół szkody. Jeśli Klient pozwoli kurierowi odjechać, wypłacenie odszkodowania może być niemożliwe. Kurier ma obowiązek zaczekać, aż adresat sprawdzi zawartość przesyłki!

Skip to content